Z miłości do subregionu

Oferta naszego gospodarstwa budowana jest w oparciu o przyrodnicze i kulturowe zasoby zachodniej części województwa lubelskiego znanego powszechnie pod nazwą Krainy Lessowych Wąwozów. Ten niezwykle piękny, poprzecinany jarami i wąwozami teren charakteryzuje się największym w Europie skupiskiem lessowych wąwozów i wielką różnorodnością kompleksowej oferty turystycznej.

Na naszej stronie znajdują się informacje o tutejszych perłach architektury i krajobrazu. Staramy się aktualizować ją na bieżąco wypełniając merytorycznymi treściami. Na naszym Facebooku czy Instagramie opisujemy ciekawostki i inne lokalne wspaniałości. Dodatkowo serdecznie polecamy nasze materiały promocyjne, spoty o okolicznych atrakcjach czy kulinarne filmy instruktażowe w których zdradzamy tajniki przygotowywania lubelskich smakołyków.

Punkt informacji turystycznej

Aby jeszcze mocniej rozbudzić Państwa pasję do poznawania naszej baśniowej Krainy na miejscu oferujemy nieodpłatnie dostęp do ulotek, folderów, map i przewodników. Prowadzimy punkt informacji turystycznej i chętnie doradzamy w planowaniu wycieczek. Zachęcamy do zwiedzania miejsc kulturowo i historycznie wrażliwych, zabytków i miejsc pamięci, do udziału w organizowanych wydarzeniach religijnych w rekomendowanych terminach, tak, aby nadmierny ruch turystyczny nie zaburzył ich oryginalnego piękna. Dla chętnych organizujemy również spotkania z przewodnikami.

Dla regionu i lokalnej społeczności

Ściśle utożsamiamy się z naszą miejscowością i temat lokalnej aktywności jest nam szczególnie bliski. Jako członkowie Regionalnego Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju „Wokół Bystrej” staramy się kultywować dawne tradycje, integrować mieszkańców i promować działania na rzecz wspólnego dobra. Aby aktywnie wspierać rozwój naszego subregionu współpracujemy z Lokalną Grupą Działania „Zielony Pierścień” oraz Lokalną Organizacją Turystyczną „Kraina Lessowych Wąwozów. Na miarę naszych możliwości angażujemy się w rozwój lokalnej społeczności poprzez udział w organizacji i promocji lokalnych wydarzeń oraz udostępnianie mieszkańcom infrastruktury gospodarstwa.

Prawdziwi i odpowiedzialni

Staramy się być autentyczni, wkładamy we wszystko serce i nie znosimy bylejakości. W Agroturystyce Pod Jabłonią w Celejowie szanujemy się nawzajem. Stworzyliśmy regulamin, który określa zasady naszego domu, tak, aby wszyscy czuli się komfortowo. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem jeszcze przed przyjazdem do nas. Dbamy o jego poszanowanie, aby Goście mogli wypoczywać w ciszy i spokoju, a przede wszystkim bezpiecznie.  Poddaliśmy się procedurze weryfikacji przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” i otrzymaliśmy najwyższą kategorię trzech słoneczek. Jeden z pokoi oraz cały parter obiektu przystosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Opinie o agroturystyce

Na naszej stronie internetowej znajdują się tylko wiarygodne informacje i prawdziwe zdjęcia, bez koloryzowania. Potwierdzają one nie tylko zdobyte nagrody i certyfikaty, ale również sympatię i przychylność naszych Gości, którzy bezinteresownie wyrażając swoje opinie w Google, na Facebooku czy Bookingu.com rekomendują w ten sposób nasze usługi. Jesteśmy Im niezmiernie wdzięczni, otwarci na wszelkie sugestie i podpowiedzi tak, aby nasza oferta była jeszcze lepsza i dopasowana do zmieniających się potrzeb. Goście doceniają nasze starania i niejednokrotnie wracają ponownie co odbieramy jako dowód najwyższego zaufania i ogromne dowartościowanie naszej pracy.

Dla wygody, piękna i odpoczynku

Naszym największym atutem jest przynależny do obiektu sad, ogromna przestrzeń i swoboda. Gorąco zachęcamy naszych Gości do przebywania na świeżym powietrzu i czerpania z natury. W szalonym pędzie życia mają wreszcie okazję zwolnić, odetchnąć, nacieszyć się sobą i chwilą.

Uznając bezsprzecznie wyższość przyrody, potęgę krajobrazu i drzew jabłoniowych wykorzystujemy te argumenty do maksimum. Królem naszego gospodarstwa jest jabłko- owoc pokusy i pożądania, ale równocześnie prawdziwa bomba witaminowa. Dla wszystkich zrozumiałe, że stało się ono naszym motywem przewodnim i najczęściej wykorzystywanym przedmiotem dekoracyjnym. W wyposażeniu i wystroju wnętrz użyliśmy dodatkowo niepowtarzalnych przedmiotów pochodzących od lokalnych rzemieślników i twórców ludowych. Tym samym promujemy ich wyroby i usługi wśród przebywających u nas Gości. Chcemy uzupełniać, a nie zaburzać lokalne piękno, dlatego zabudowania Agroturystyki Pod Jabłonią wpisują się w krajobraz Kazimierskiego Parku Krajobrazowego i doskonale się z nim komponują. Przy pracach budowlanych i wykończeniowych wykorzystaliśmy lokalne i naturalne surowce o wysokiej efektywności materiałowej.

Tradycyjne, lokalne jedzenie

Serwujemy naszym Gościom posiłki na bazie produktów z własnych upraw lub hodowli, od lokalnych rolników i producentów. W pozostałe rzeczy zaopatrujemy się u lokalnych dostawców i w lokalnych hurtowniach. Oczywiście w naszym kulinarnym menu prym wiedzie rodzimy produkt- jabłka, które serwujemy na przeróżne sposoby. Dbamy o to, aby oferowane produkty były polskiego pochodzenia i bez GMO. Znamy pochodzenie i skład produktów z których korzystamy w naszej kuchni, nawet gdy nie pochodzą z naszych upraw. Kuchnia Lubelszczyzny jest prosta, ale równocześnie bardzo smaczna, pożywna i zdrowa. W przygotowywanych przez nas potrawach odwołujemy się do tradycji i regionalizmu, ale często serwujemy również autorskie specjały nagrodzone Certyfikatem Produktu lokalnego i objęte tytułem marki lokalnej. Tylko Pod Jabłonią rozsmakować się można w malutkich cebularzach o wdzięcznej nazwie “Talarków Celejowskich”, “Piwoszkach Jabłkowych”, ”Babeczkach Renetkach” czy sztandarowej ”Szarlotce Celejówce”.

Staramy się dbać o środowisko

Racjonalnie gospodarujemy zasobami przyrody. Do podlewania naszego ogrodu, przygotowywania oprysków wykorzystujemy wodę opadową i z wodnego recyklingu. W naszej działalności rolnej staramy się używać środków bezpiecznych dla środowiska i ściśle przestrzegamy wyznaczonych norm. Stopniowo wprowadzamy coraz więcej urządzeń energooszczędnych do naszego domu. Minimalizujemy ilość wytwarzanych odpadów. Nasze zakupy są głęboko przemyślane, preferujemy lokalnych dostawców, dzięki czemu nie marnujemy żywności i nie wyrzucamy masy opakowań. Segregujemy odpady i niemal całkowicie wycofaliśmy się z wykorzystywania produktów jednorazowych. Aby nie marnować papieru, zastąpiliśmy tradycyjną korespondencję formą elektroniczną. Naszym Gościom umożliwiamy nieodpłatne korzystanie z rowerów, a dla turystów zewnętrznych prowadzimy wypożyczalnię rowerową, promując tym samym bezemisyjny transport po lokalnych terenach. W naszym domu nie ma klimatyzacji, a zużycie węgla jest ograniczone – preferujemy zdrowe, świeże powietrze.

Doceniając dobrodziejstwa otaczającej nas przyrody zachęcamy Gości do aktywnego wypoczynku i „ładowania akumulatorów” energią z drzew jabłoniowych. Ze swojej strony oferujemy swobodny dostęp do 5 hektarowego sadu i chętnie służymy swą ogrodniczą wiedzą. Dla osób bliżej zaineresowanych tematem organizujemy specjalistyczne warsztaty sadownicze.